NÁŠ PŘÍBĚH

Historie značky Bekoff sahá až do roku 1903.

V malém městečku na jihu Čech, území tehdejšího Rakouska-Uherska, žil můj pradědeček, který měl v oblibě jednoduché a elegantní čapky, dnes známé jako „bekovky“. Pradědeček byl přesvědčen, že je zde velký prostor pro inovaci původního designu a přemýšlel o výrobě bekovek na zakázku. Vzhledem k tomu, že neměl moc peněz, od myšlenky k realizaci vedla dlouhá cesta. 

A jako by tomu osud chtěl…

V roce 1914 vypukla první světová válka, která zhatila plány na započetí výroby. Dědeček měl tou dobou přítelkyni a nechal se pro ni vyfotit (viz dobové foto).

Founder

Po válce upadl nápad na několik desetiletí do zapomnění.

Mezitím jsem se na světě ocitl já a jako mladý student jsem na podzim roku 2006 odjel studovat a pracovat do Španělska, kde jsem si koupil svoji první bekovku. Aniž jsem si to tehdy tušil, byl to zásadní moment. Do té doby jsem nenosil vůbec žádné čepice, ale tato jakoby byla stvořená přímo pro mne.

Po návratu jsem se rozloučil se značně obnošenou bekovkou s tím, že si koupím novou. V Čechách bylo ale skoro nemožné sehnat bekovku stejné kvality a designu. A tehdy mne to napadlo. Shodou okolností jsme při náhodném úklidu nalezli starou čepici a staré zápisky pradědečka s náznakem výroby čapek, která nikdy nezačala. Od té chvíle jsem již nepochyboval ani vteřinu...

V roce 2014 jsme ve znamení starého snu začali pod značkou Bekoff s českou ruční výrobou stylových bekoffek, které si budou naši zákazníci užívat a sdílet nadšení, které i my vkládáme do vytvoření každé z nich.

Tomáš Netrval

zakladatel

Ruční výroba, Vysoká kvalita

Jak to děláme

Sami si pečlivě vybíráme materiály,

kombinujeme je a navrhujeme

design jedinečných bekoffek

Díky ručnímu šití je každá

bekoffka jedinečným kouskem

Fungujeme pouze online a dodáváme

přímo Vám. Eliminujeme tím

náklady na prostředníky